Face & Body Clinic

pn.-pt.: 9:00-20:00
sobota: 9:00-15:00

ul. Makolągwy 21 lok. U2
02-811 Warszawa, Ursynów
Telefon: +48 882 008 999
Email: info@faceandbodyclinic.pl
Rezerwuj online
 

SMOG-jak nie dać się zabójcy skóry- ZDANIEM EKSPERTA

Smog daje się we znaki Twojej skórze?

Zanieczyszczone powietrze może powodować tak zwany stres oksydacyjny. Jak zapobiegać jego skutkom? Odpowiada Ekpsert Face and Body Clinic

Dlaczego zanieczyszczenia powietrza są szkodliwe dla naszej skóry?

Ponieważ zaburzają  one równowagę pomiędzy szkodliwie działającymi wolnymi rodnikami, a neutralizującymi je przeciwutleniaczami. Eksperci uprzedzają od dawna, że: wolne rodniki uszkadzają komórki i osłabiają struktury skóry na wszystkich jej poziomach.Przewlekłe działanie wolnych rodników na naszą skórę prowadzi do jej przedwczesnego starzenia się. 

Czy pora roku ma znaczenie?

Zima to na pewno najtrudniejszy czas dla skóry a to dlatego że mróz i wiatr powodują przesuszenie, odwodnienie i podrażnienie. Swędząca, łuszcząca się skóra jest bardziej podatna na działanie szkodliwych substancji zwartych w smogu, ponieważ ma naruszony chroniący jej powierzchnię płaszcz hydrolipidowy. Zanieczyszczania łatwiej przenikają w głąb skóry, która nie ma odpowiedniej ochrony przed smogiem. Wiosną i latem wcale nie jest duzo lepiej: najwięcej zanieczyszczeń powietrza emitują spaliny samochodowe. Osiadłe pyły po spalaniu są berdzo aktywne, a zatem nie ma mowy o czystym powietrzu w lecie. 

Jakie są objawy stresu oksydacyjnego, które widać na naszej skórze?

Te objawy to przede wszystkim:

  • poszarzała skóra
  • szorstkość
  • nadwrażliwość (swędzenie, pieczenie i zaczerwienienie w sytuacjach, w  których do tej pory takie objawy nie pojawiały się)
  • wypryski i pojawienie się przebarwień

 

Jak zatem chronić skórę przed smogiem?

Żeby dobrze chronić się przed smogiem warto śledzić parametry zanieczyszczenia. Kiedy są podwyższone powinniśmy podjąć działania ochronno-wzmacniające. Polegają  one na takim doborze kosmetyków do codziennej pielęgnacji, żeby z jednej strony dostarczać skórze antyoksydantów, kluczowych walce z wolnymi rodnikami, z drugiej działać uszczelniająco na płaszcz hydrolipidowy i tym samych chronić skórę. Oznacza to  zminimalizowanie kontaktu zanieczyszczeń bezpośrednio ze skórą.

Jak taka pielęgnacja wygląda w praktyce?

Na oczyszczoną skórę nakładamy serum z antyoksydantami np. witaminą C, E, kwasem ferulowym, etc. Następnie sięgamy po krem typu cold cream, który odbuduje i wzmocni barierę ochronną skóry, a przy okazji będzie zapobiegał ucieczce wody z naskórka.

Co powinny robić osoby, które już borykają się z różnymi problemami skóry?

Osoby z atopowym zapaleniem skóry,  skórą wrażliwą, naczyniową i suchą powinny pamiętać o stosowaniu bogatych kremów typu cold cream szczególnie w trakcie zimowego ataku smogu. Skóra tych osób jest bardzo podatna na uszkodzenia bariery lipidowej.

Co jeszcze możemy zrobić by chronić naszą skórę przed skutkami smogu?

W Face and Body Clinic proponujemy cała gamę zabiegów działających antyoksydacyjnie. Są to zabiegi pielęgnacyjne z zastosowaniem witaminy C. Doskonale tez sprawdza się mezoterapia mikroigłowa z preparatami zawierającymi oprócz witaminy C m.in. znana ze swoich silnych właściwości antyoksydacyjnych witaminę E czy glutation.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Voucher 50 zł

Nie jesteś jeszcze naszym klientem?
Skorzystaj z okazji i odbierz voucher zniżkowy na pierwszą usługę.

Wpisz adres e-mail na który przesłać voucher: